Ürotam Robotik Yaz Okulu

0

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi – Ürotam ücretsiz olarak gençlerimize eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Düzenlediğimiz “Robotik Yaz Okulu” eğitimlerinde Üsküdarlı öğrenciler formel ve enformel eğitimleri içeren ders konularıyla öğreniyor ve gelişiyor.

Yaz okulu öğrencileri eğitimlerde sırasıyla Motor hareketleri, sensörlerden gelen bilgileri okuma, gelen veriye göre görev tamamlama, göreve uygun robot inşa etme, değişkenler, matematiksel hesaplamalar gibi konuların yer aldığı eğitime katılıyor.

4 hafta sürecek bu eğitimlere katılmak için daha önceden edinilmiş herhangi bir robotik veya programlama bilgisine ihtiyaç yok.

ÜROTAM, Robotik yaz okulunda “Robot eğitimleri” ile çocuklarımızın ve gençlerimizin özgün tasarımlar ortaya koyması için gerekli altyapıyı oluşturuyor.

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezlerine bağlı; Bilgievleri, Çocuk Akademileri ve Çocuk Üniversitesinde devam eden “Robotik Yaz Okulu” eğitimleri hakkında detaylı bilgiye: www.urotam.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Okuyan, düşünen, üreten gençlik için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.